W piątek 23. czerwca w auli szkoły odbyła się uroczystość z okazji zakończenia roku szkolnego 2022/2023.  Zgodnie z wieloletnią już tradycją w jej trakcie oddaliśmy również hołd uczestnikom Poznańskiego Czerwca 56. Pamięć o ofiarach tego robotniczego buntu jest dla społeczności naszej szkoły szczególnie ważna. Wśród nich znalazł się bowiem absolwent Technikum Budowy Taboru Kolejowego (ówczesna nazwa szkoły), dwudziestoletni Zbigniew Janczewski.

W gronie uczestników uroczystości znaleźli się:

wiceprezydent Poznania Mariusz Wiśniewski
proboszcz parafii pw. Świętej Trójcy ks. Marek Matyba
prezes Stowarzyszenia „Poznański Czerwiec 56” Jerzy Majchrzak
dyrektor Wydziału Oświaty Urzędu Miasta Poznania Przemysław Foligowski
przewodniczący Rady Osiedla Zielony Dębiec Krzysztof Kempski
kierownik Dziennego Domu Opieki Społecznej „Klub Słoneczna Przystań” Kornelia Redelbach

Po części artystycznej przygotowanej przez uczniów pod opieką pani profesor Małgorzaty Nowak odbył się apel poległych, a następnie goście, dyrekcja szkoły i uczniowie złożyli kwiaty pod tablicą upamiętniającą Zbigniewa Janczewskiego.

W drugiej części uroczystości świadectwa i nagrody ufundowane przez Radę Rodziców otrzymali uczniowie z najlepszymi wynikami w nauce. Nagrodzeni zostali również laureaci różnych konkursów, które miały miejsce w drugim semestrze, a także osoby szczególnie zaangażowane w animację życia naszej szkolnej społeczności.

Serdecznie dziękujemy tym, którzy przyczynili się do zorganizowania tej wspaniałej uroczystości. Jeszcze raz gratulujemy nagrodzonym. Wszystkim pracownikom i uczniom szkoły życzymy udanego wypoczynku i wielu niezapomnianych wakacyjnych wrażeń.

Do zobaczenia we wrześniu 🙂

Skip to content