„Jacyśmy byli, przyjaciele moi…”

A. Osiecka

Technikum nr 19

przygotowuje się do obchodów 70 – lecia

Drodzy Absolwenci, Szanowni Nauczyciele i Pracownicy Szkoły!

 Dnia 14 października  2017 r. obchodzić będziemy  70 –  lecie istnienia  naszej Szkoły.

Jubileusz –  to moment wyjątkowy w życiu każdego człowieka i każdej zbiorowości.  To święto minionego czasu,  święto wspomnień, niepowtarzalna podróż w przeszłość.

Dla najmłodszego pokolenia  naszych uczniów to wspaniała lekcja historii, którą  tworzą  pedagodzy i inni pracownicy, a przede wszystkim kolejne roczniki absolwentów.

Chcemy godnie przyjąć uczestników Zjazdu i dlatego już teraz rozpoczęliśmy przygotowania do tego  niecodziennego w życiu naszej Szkoły wydarzenia. Aby wzbogacić zachowane materiały, pragniemy zebrać od Was, drodzy Absolwenci, wspomnienia, zdjęcia i inne pamiątki z okresu nauki w Szkole, które na zawsze wpiszą się w Jej historię.

 Na wspomnienia składają  się  miejsca i czas oraz ludzie, których się nie zapomina. One to określają naszą tożsamość, wzbogacają życie. Sięgnięcie pamięcią do przeszłości pozwoli  wrócić myślami  do  beztroskich lat szkolnych, będzie być może okazją do odnowienia i potwierdzenia zrodzonych przed laty przyjaźni, okazją do umocnienia poczucia więzi ze szkołą. Liczymy na Waszą pomoc.

Pozwólmy pięknym chwilom powrócić we wspomnieniach.

Zapraszamy do udziału w Jubileuszu wszystkich Nauczycieli, Pracowników i Absolwentów.

Kolejne informacje o Zjeździe będzie można znaleźć na stronie www.technikum19.edu.pl lub otrzymać bezpośrednio w szkole pod nr tel. (61)832 – 00 33 wew. 15  - u pani Iwony Spychalskiej.

W imieniu Komitetu Organizacyjnego Obchodów  70 – lecia Szkoły:

 

Dyrektor ZSL - T             

mgr Beata Lisińska          

„Co nam zostało z tych lat…?”

Program jubileuszowego spotkania z okazji 70 – lecia szkoły w dniu 14 października 2017 r.

godz. 900 - 1000 – Msza Św. koncelebrowana pod przewodnictwem ks. Marka Matyby, sprawowana z udziałem księży – absolwentów w Kościele pw. Świętej Trójcy na Dębcu; uroczysty przemarsz do budynku Szkoły,

godz. 1100 - 1230 – uroczystość główna w auli audiowizualnej, z udziałem zaproszonych gości, absolwentów, byłych i obecnych pracowników oraz uczniów ZSL-T,

godz. 1230 - 1500 – zwiedzanie Szkoły i wystaw związanych z jej historią, spotkania koleżeńskie absolwentów w salach dydaktycznych, poczęstunek w sali gimnastycznej.

Możliwość rejestracji uczestników oraz odbiór okolicznościowych pamiątek ze Zjazdu w holu Szkoły /na parterze/ od godz. 800 .

 

Najnowsze wiadomości

Skip to content