W dniu 12.10.2023r. na terenie naszej szkoły firma Karcher w ramach akcji charytatywnej zorganizowała dostawę i posadzenie 30 sadzonek krzewów ozdobnych z okazji 30-lecia firmy Karcher Polska.

W akcji wzięło udział siedem osób z firmy Karcher z Poznania i Wrocławia w ramach wolontariatu pracowniczego oraz uczniowie naszego technikum wraz z Opiekunką Samorządu Uczniowskiego Moniką Kieblesz.

Firma Karcher dostarczyła 30 sadzonek (perukowiec podolski, azalia wielokwiatowa Gibraltar, azalia wielokwiatowa Cecile i ostrokrzew Meservy Heckenblau), ziemię oraz korę. Pracownicy przyjechali z odpowiednimi narzędziami i chęcią do pracy. Kopanie rozpoczęli w lekkiej mżawce, ale to w niczym nie przeszkadzało, tym bardziej, że chwilę po rozpoczęciu prac dołączyli do pracowników Karchera uczniowie naszego technikum wraz z Panią Moniką. Młodzież szybko przejęła narzędzia oraz taczkę i pomimo przerwy na ulewę, pracę wspólnie zakończyliśmy po dwóch godzinach.

Na koniec wszyscy posprzątaliśmy i wyrównaliśmy trawnik. Od firmy Karcher otrzymaliśmy kilka worków kory, aby podsypać sadzonki jeszcze przed zimą i wczesną wiosną oraz dwie nowe konewki do podlewania roślin. Uczniowie obiecali opiekować się posadzonymi krzewami i zadowoleni ze wspólnej pracy, po zrobieniu zdjęć, pożegnali się w bardzo dobrych nastrojach.

Opiekunka SU Monika Kieblesz

 

Skip to content