7. października br. o godz. 11.00 w Auli Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu odbył się KONCERT  JUBILEUSZOWY VIVAT PRO SINFONIKA !

Koncert Jubileuszowy prowadzili: Marlena Gnatowicz – dyrektor Pro Sinfoniki i Tomasz Ilmer.

W czasie koncertu usłyszeliśmy zamówiony u Krzysztofa Meyera na tę okazję utwór „Vivat Pro Sinfonika!” wykonany przez Orkiestrę Filharmonii Poznańskiej pod batutą Szymona Naściszewskiego.

Na ekranie obejrzeliśmy ważne chwile zatrzymane w kadrze z życia Młodzieżowego Ruchu Miłośników Muzyki Pro Sinfonika, założonego w 1968 roku przez Alojzego Andrzeja Łuczaka, ówczesnego dyrektora Filharmonii Poznańskiej.

Drugą niespodzianką sobotniego poranka był solista – wschodząca gwiazda światowej pianistyki,  Yoav Levanon z Izraela. Wykonał on XX Koncert fortepianowy d-moll KV466 Wolfganga Amadeusza Mozarta.

Po koncercie goście zaproszeni byli przez dyrektora Filharmonii Poznańskiej Wojciecha Nentwiga i dyrektora Pro Sinfoniki Marlenę Gnatowicz do Auli bpa Jana Lubrańskiego na jubileuszowy tort.

Wśród gości było duże grono nauczycieli, którzy tworzyli w swoich szkołach przez dziesiątki lat kluby i koła Pro Sinfoniki. Niektórzy z nich zostali wyróżnieni Odznaką Honorową za Zasługi dla Województwa Wielkopolskiego.

Odznakę Honorową za Zasługi dla Województwa Wielkopolskiego otrzymali:

– Jadwiga Maćkowiak – dyrygent chóru „Akord” ze Swarzędza, opiekunka klubu Pro Sinfoniki w Murowanej Goślinie.

– Tomasz Ilmer – pracownik Biura Pro Sinfoniki, muzyk propagujący Pro Sinfonikę w szkołach województwa Wielkopolskiego.

Krzysztof Meyer otrzymał tytuł „Honorowego Kompozytora Pro Sinfoniki” .

 

Skip to content