Przedstawiciele Klas Akademickich Wydziału Chemii UAM 12.04.2024r. kolejny raz spotkali się w Liceum Charlesa dr Gaulle’a.

Chemiczne Święto Nauki uświetniły wykłady przedstawicieli poznańskiego środowiska naukowego: prof. dr hab. Renaty Jastrząb, prof. UAM dr. hab. Roberta Sobkowiaka, dr. Wojciecha Jarosza i dr. Dawida Frąckowiaka. Jury konkursowe tegorocznego Sympozjum Chemicznego tworzyli profesorowie Wydziału Chemii UAM. Podczas Święta Nauki rezultaty swoich prac i badań zaprezentowało siedem zespołów z czterech wielkopolskich szkół. Praca „Chemiczna Lampka” została przedstawiona przez Jakuba, Kubę i Adama z klasy 5PA, którzy znaleźli się wśród laureatów tegorocznego konkursu. W nagrodę wyróżnione zespoły odbędą staż badawczy na Wydziale Chemii UAM.

Nie powiodło się Jankowi i Erykowi z klas 3A i 4A, chociaż w moim odczuciu ich praca była odrobinę lepsza od pracy kolegów.

GRATULACJE ! ! !

Janusz Przybył