W piątek  21 czerwca w auli szkoły odbyła się uroczystość z okazji zakończenia roku szkolnego 2023/2024.  Zgodnie z wieloletnią już tradycją w jej trakcie oddaliśmy również hołd uczestnikom Poznańskiego Czerwca 56. Pamięć o ofiarach tego robotniczego buntu jest dla społeczności naszej szkoły szczególnie ważna. Wśród nich znalazł się bowiem absolwent Technikum Budowy Taboru Kolejowego (ówczesna nazwa szkoły), dwudziestoletni Zbigniew Janczewski.

W gronie uczestników uroczystości znaleźli się:

proboszcz parafii pw. Świętej Trójcy ks. Marek Matyba

pani Aleksandra Banasiak – uczestniczka wydarzeń Powstania Poznańskiego – Czerwiec 1956 r., wówczas pielęgniarka Szpitala Miejskiego im. Franciszka Raszei, która dnia 28 czerwca 1956 r. jako pierwsza wyszła na ulice Poznania, by nieść pomoc rannym

dyrektor Wydziału Oświaty Urzędu Miasta Poznania pan Przemysław Foligowski

wizytator Kuratorium Oświaty pani Katarzyna Kordus

inspektor Wydziału Oświaty pani Karolina Walenista

członek Rady Osiedla Zielony Dębiec pan Krzysztof Kempski – przyjaciel naszej szkoły

kierownik Dziennego Domu Opieki Społecznej „Klub Słoneczna Przystań” pani Kornelia Redelbach

przewodniczący Rady Rodziców pan Maciej Jensz

Po części artystycznej przygotowanej przez uczniów pod opieką pani profesor Ewy Jankowiak i pani profesor Małgorzaty Nowak goście, dyrekcja szkoły i uczniowie złożyli kwiaty pod tablicą upamiętniającą Zbigniewa Janczewskiego.

W drugiej części uroczystości świadectwa i nagrody ufundowane przez Radę Rodziców otrzymali uczniowie z najlepszymi wynikami w nauce. Nagrodzeni zostali również laureaci różnych konkursów, które miały miejsce w drugim semestrze, a także osoby szczególnie zaangażowane w animację życia naszej szkolnej społeczności.

Serdecznie dziękujemy tym, którzy przyczynili się do zorganizowania tej wspaniałej uroczystości. Jeszcze raz gratulujemy nagrodzonym. Wszystkim pracownikom i uczniom szkoły życzymy udanego wypoczynku i wielu niezapomnianych wakacyjnych wrażeń.

Do zobaczenia we wrześniu 🙂

 

Skip to content