Emocje jak w kole fortuny!

W dniu 14 maja 2024 dwie drużyny reprezentujące Technikum nr 19 wzięły udział w eliminacjach konkursu chemicznego szkół ponadpodstawowych „Chemia kołem się toczy”, który został zorganizowany przez Naukowe Koło Chemików działające na Wydziale Chemii UAM w Poznaniu.

Podczas eliminacji online sześcioosobowe drużyny zmierzyły się z ośmioma zadaniami z kategorii, takich jak: „Pierwiastki wokół nas”, „Na pograniczu fizyki i chemii” czy „Obszerność chemii organicznej”.

W skład drużyny o nazwie Barbiturany weszli uczniowie klasy 3A: Jan Michałek (kapitan), Oliwia Antkowiak, Karolina Jakobsze, Anastazja Wachowiak, Yehor Hlushchenko i Rostyslav Komyshnyy.

W skład drużyny o nazwie Zasadowi weszli uczniowie klasy 1A1 i 2A: Filip Matuszak (kapitan), Filip Rychter, Julia Kozica, Emilia Napierała, Kamila Marach, Zuzanna Widła, Antoni Korżenko, Mateusz Karłowski.

Drużyna Zasadowych w zmiennym składzie zakwalifikowała się do ćwierćfinałów i półfinałów tego konkursu,  gdzie po dogrywce przegrała z drużyną Oktet 8LO. Choć, jak to podsumowała Zuzanna Widła, przegrać z 8 LO, to w zasadzie tak jakby wygrać 😊.

Młodzieży gratulujemy osiągniętego wyniku i czekamy na kolejną edycję konkursu „Chemia kołem się toczy”.

Joanna Maćkowiak

 

Skip to content