W związku z zawieszeniem zajęć dydaktyczno-wychowawczych w szkołach Ministerstwo Edukacji Narodowej proponuje wykorzystanie w nauczaniu on – line różnorodnych materiałów edukacyjnych.

Szczególną uwagę zwracają oferty dotyczące realizacji programów nauczania  języka polskiego i historii. Od poniedziałku, 16 marca br. TVP1, TVP Kultura, TVP Historia przygotowały propozycje programowe dostosowane do potrzeb uczniów zarówno szkół podstawowych jak i ponadpodstawowych. Wśród nich znajdują się m.in. filmy fabularne, dokumentalne i Teatry Telewizji będące ekranizacją lektur obowiązkowych i uzupełniających, dostosowane do podstawy programowej, a także propozycje programów publicystycznych.

I tak np., TVP Kultura, w ramach lekcji z literatury, od 16 marca będzie przybliżać w kolejnych dniach (godz. 15:30) poezję Zbigniewa Herberta, która stanowi lekturę obowiązkową. Ten cykl programów publicystycznych  poświęcony będzie m.in. utworom: Apollo i Marsjasz, Dwie krople, Guziki, Modlitwa Pana Cogito podróżnika, Tren Fortynbrasa. W tym samym cyklu pojawi się też audycja dotycząca poezji Krzysztofa Kamila Baczyńskiego (godz. 16:45)

W ramach cyklu literatura na ekranie będzie można obejrzeć „Hamleta” w reżyserii Franco Zeffirelli’ego (piątek,20 marca o godz. 13:00)

Warto więc śledzić spektakle poniedziałkowego Teatru Telewizji na antenie TVP1 (godz. 21:00), ale także przedstawienia emitowane w TVP Kultura i TVP Historia.

Skip to content