W dniach 21-23 kwietnia 2024 uczniowie klas: 1A1, 2A, 3A, 3D i 4A wraz z opiekunami: p. Magdą Bielak, p. Martą Skoczylas-Malarek i p. Januszem Przybyłem uczestniczyli w trzydniowej wycieczce.
Pierwszego dnia miało miejsce zwiedzanie byłego obozu koncentracyjnego Auschwitz-Birkenau, gdzie uczniowie mogli zobaczyć pozostałości krematoriów, komór gazowych, peronu kolejowego oraz innych elementów byłego obozu koncentracyjnego. Dla wszystkich uczestników wycieczki było to bardzo pouczające i poruszające, przyniosło głęboką refleksję nad ludzką historią, okrucieństwem wojny oraz znaczeniem pamięci historycznej.
Drugiego dnia uczestnicy wycieczki odbyli w towarzystwie przewodnika kilkugodzinny spacer po Krakowie. Zwiedzili dzielnicę Kazimierz, która przez wieki była miejscem współistnienia i przenikania się kultury żydowskiej i chrześcijańskiej. Udali się również na Wzgórze Wawelskie i na dziedziniec Zamku Królewskiego, skąd przeszli na Stare Miasto, gdzie mieli okazję zobaczyć wiele charakterystycznych, zabytkowych miejsc, m.in. Okno Papieskie, Bramę Floriańską, Barbakan i Sukiennice.
Ostatni dzień wycieczki minął na przejściu podziemnej trasy turystycznej Kopalni Soli w Wieliczce, gdzie można było zobaczyć unikatowe komory solne o charakterystycznym kształcie i układzie geologicznym, podziemne jeziora, rzeźby solne oraz wykute w soli kaplice, a przewodnicy niezwykle ciekawie opowiadali historię tego wspaniałego miejsca.
Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.

 

Skip to content