9 grudnia 2022 r. odbyła się jednodniowa wycieczka autokarowa do Berlina.

Wzięło w niej udział 84 uczniów i uczennic naszej szkoły pod opieką p. Ewy Jankowiak,           p. Karoliny Kowalskiej, p. Moniki Kieblesz, p. Iwony Kaczmarek, p. Magdy Bielak, p. Zbigniewa Nowaka oraz p. Radosława Barskiego.

Głównym celem wyjazdu był udział i poznanie jednej z atrakcji miasta w okresie  przedświątecznym – Weihnachtsmarkt, czyli Jarmarku Bożonarodzeniowego.

Bardzo duże wrażenie zrobiła Classic Remise Berlin. To wręcz świątynia każdego fana zabytkowej motoryzacji. Wygląda jak muzeum, choć nim nie jest. Można tu zobaczyć najciekawsze i jedne z najdroższych zabytkowych pojazdów.

Kolejny punkt programu to Plac Poczdamski, od którego rozpoczął się spacer po mieście, ubarwiony bardzo ciekawymi historiami opowiedzianymi przez pilotów wycieczki.  Uczniowie wraz z opiekunami przeszli również słynną Unter den Linden, zobaczyli Reichstag, Bramę Brandenburską, Pomnik Ofiar Holokaustu, Wyspę Muzeów, Checkpoint Charlie, East Side Gallery i wiele innych ciekawych miejsc.

Punktem kulminacyjnym był oczywiście Weihnachtsmarkt  na Alexanderplatz, z całym swoim urokiem światełek, dekoracji, pachnących pierników i innych smakołyków. Uczniowie mieli możliwość zakupienia pamiątek oraz oddania się przedświątecznej atmosferze, która tam udziela się w sposób szczególny  każdemu, kto ten jarmark odwiedza.  Skosztowali  oczywiście tradycyjnych pyszności.

Około godziny 19.30 cała grupa zmęczona, trochę też zmarznięta, ale zadowolona i oczarowana wyruszyła w drogę powrotną do Poznania.

 

Skip to content