Fundacja Nasza Ziemia oraz partnerzy – firmy LIDL Polska, Urzędu Miasta Poznania oraz Zakładu Zagospodarowania Odpadów w Poznaniu zorganizowała akcję – „WARTA warta posprzątania”, która odbyła się w dniu 8 września pod Mostem Lecha w Poznaniu. Wydarzenie to było akcją specjalną w ramach 29. Akcji Sprzątanie świata – Polska, ale również realizowało postanowienia międzynarodowej strategii REset Plastic firmy Lidl.

W tym roku, uczniowie z klasy 2c, 2d ze swoimi wychowawcami oraz z reprezentantami SU naszej szkoły uwolnili naturę ze śmieci łącząc się pod hasłem „Wszystkie śmieci są nasze”. Rzem z posprzątaliśmy brzegi Warty, by nasze działania stały się głośnym manifestem nieśmiecenia w naturze.

Opiekunowie wyjścia,

Janusz Przybył i Monika Kieblesz wraz z SU

Uczniowie sprzątający rejon nad Wartą Uczniowie sprzątający rejon nad Wartą Uczniowie sprzątający rejon nad Wartą Uczniowie sprzątający rejon nad Wartą Uczniowie sprzątający rejon nad Wartą