Grupa dzielnych wolontariuszy z naszej szkoły wraz z p. Magdą Bielak i p. Agnieszką Pajączkowską z entuzjazmem realizuje pierwsze zadanie na rzecz zwierząt z poznańskiego ZOO. W ramach 7. edycji Szkolnej Ligi Wolontariackiej zbieramy orzechy włoskie, które pomogą niedźwiedziom brunatnym zgromadzić tłuszcz i przygotować się do zimowego snu.

W realizacji tego wyzwania wspierają nas także nauczyciele i pracownicy szkoły, a wszystkim przyświeca jeden cel – uzbierać jak największą ilość orzechów do 25 października. Do zakończenia zbiórki pozostał tydzień. Trzymajcie więc kciuki, żebyśmy sprawili niedźwiedziom naprawdę dużą niespodziankę!

Z niecierpliwością czekamy już na kolejne misje, których celem będzie realizowanie działań na rzecz zwierząt z poznańskiego ZOO. Na razie są one owiane tajemnicą. Wiadomo jednak, że w poprzednich edycjach wolontariusze m.in. przygotowywali kule ze smalcu dla zimujących ptaków oraz grabili liście na wybiegach dla zwierząt. Wszystkie zadania są punktowane, a po zakończeniu akcji trwającej do marca 2024 r. wolontariusze z Ligi otrzymają symboliczne upominki.

Śledźcie na bieżąco zadania, z jakimi mierzy się Szkolna Liga Wolontariacka i trzymajcie za nas kciuki!

 

Skip to content