7. marca przeżywaliśmy kolejny Muzyczny Czwartek, tym razem pod hasłem: „Rewolucje w muzyce lat 60-90”. Słuchaliśmy muzyki najlepszych zespołów tamtych lat, takich jak : Metallica, Dżem, The Jimi Hendrix Experience, Black Sabbath , Iron Maiden, Led Zeppelin, Lady Pank. Mogliśmy także poznać wiele faktów i ciekawostek dotyczących tych wykonawców oraz granych utworów.

Muzyka na żywo była wykonywana przez dwóch gitarzystów: Bartosza Witczaka z kl. 4A i Jakuba Młodojewskiego z kl. 4B2. Gościem specjalnym był wokalista – p. prof. Tomasz Bieryłło, który na trzeciej przerwie zaprezentował utwór „Paranoid” zespołu Black Sabbath, a w czasie czwartej przerwy zaśpiewał „Jak Malowany Ptak” zespołu Dżem. Oba wykonania zostały nagrodzone gromkimi brawami zgromadzonych w auli uczniów i nauczycieli. Aplauz zyskali także Bartosz i Jakub, którzy zaprezentowali doskonałą technikę gry. Wypełnili aulę mocną muzyką i przyciągnęli wielbicieli tego repertuaru.

Dziękujemy artystom za przygotowanie programu i dostarczenie nam niezapomnianych wrażeń.

Dziękujemy również ekipie technicznej, która obsługiwała sprzęt nagłaśniający i multimedialny. Byli to uczniowie klasy 1B – Jan Peciulis i Mikołaj Lembicz, wspomagani doświadczeniem starszych kolegów: Mateusza Wachowiaka i Małgorzaty Ambrożuk.

Nad całością Muzycznego Czwartku czuwała opiekunka szkolnej Pro Sinfoniki, Hanna Delimata.