Za nami kolejna noc w szkole – w tym roku pod szyldem Nocy z Grami i z Chemią.

Nasi uczniowie mieli możliwość spędzić czas razem poza tradycyjnymi zajęciami lekcyjnymi. Rozpoczynając o godzinie 18:00, zjawiali się gotowi do niezapomnianej zabawy. Korytarze pełne były śmiechu, muzyki i entuzjastycznych okrzyków, gdy zaczynały się różnorodne gry. Sale lekcyjne przekształcały się w arenę rywalizacji w grach planszowych, karcianych oraz komputerowych.

W międzyczasie, w laboratoriach szkolnych trwała „noc z chemią”, gdzie pasjonaci nauk przygotowywali ekscytujące doświadczenia chemiczne. Uczniowie nie tylko bawili się, ale też uczyli, eksplorując tajemnice zjawisk chemicznych podczas praktycznych eksperymentów. Niektórzy z nich odkrywali w sobie talent do nauk ścisłych, zachęceni przez niezwykłe możliwości, jakie daje eksperymentowanie. Dodatkowo młodzi chemicy brali udział w konkursach, których nagrody ufundowała nasza wspaniała Rada Rodziców.

Mimo zmęczenia, atmosfera nie stygła, ponieważ energia i entuzjazm uczniów stale napędzały wydarzenie. Noc gier i chemii to także okazja do budowania więzi między uczniami różnych klas i grup społecznych, gdyż wszyscy brali udział w tych wyjątkowych zajęciach. Dla niektórych uczniów to był pierwszy raz, gdy mieli okazję doświadczyć nauki poza tradycyjnymi lekcjami, co zainspirowało ich do dalszego eksplorowania naukowych pasji. Pomiędzy grami i eksperymentami uczniowie znaleźli także czas na wspólne rozmowy, dzielenie się pomysłami i budowanie przyjaźni. Noc gier w szkole to nie tylko okazja do zabawy, ale również edukacji i integracji społecznej, której efekty odczuwane są jeszcze długo po zakończeniu wydarzenia. Wraz z nadchodzącym świtem uczniowie, choć zmęczeni, opuszczali szkołę z uśmiechem na twarzy i wspomnieniami na długie miesiące. Dla wielu z nich noc ta stanowiła niezapomniane przeżycie, które utwierdziło ich w przekonaniu, że nauka może być fascynująca i zabawna.