Nasza szkoła dołączyła do ogólnopolskiego programu Polska Stolica Recyklingu 2023, którego celem jest zwiększanie świadomości ekologicznej w obszarze prawidłowego postępowania z zużytym sprzętem elektrycznym i elektronicznym oraz funkcjonowania gospodarki obiegu zamkniętego.

Dzięki udziałowi w akcji organizowanej przez Fundację Odzyskaj Środowisko i InPost możemy realnie zmniejszyć liczbę odpadów, a przy okazji wygrać dla szkoły nagrodę wynoszącą 50 tys. zł.

Jak to zrobić?

Zasady są proste – wystarczy nadawać w paczkomatach bezpłatne EKOzwroty, wpisując kod naszej szkoły: POZ2489 i zbierać punkty.

EKOzwroty krok po kroku:

1.     spakuj nieużywane (ale nadal sprawne) rzeczy do worka lub kartonu i dokładnie zaklej taśmą;

2.     w aplikacji InPostu kliknij u dołu ekranu ikonę „zwróć”, a następnie „Oddaj do Fundacji”;

3.     wybierz rozmiar paczki i odpowiednią kategorię (elektronika, odzież, obuwie, książki, artykuły dziecięce) oraz zaznacz zgodę (Rozumiem, że nie dokonuję zwrotu do sklepów e-commerce. Nadane przedmioty chcę przekazać do Fundacji Odzyskaj Środowisko);

4.     wpisz dane nadawcy. W miejscu Imię i Nazwisko umieść kod naszej szkoły: POZ2489. Następnie uzupełnij numer telefonu oraz adres e-mail i zaakceptuj regulamin;

5.     zanieś swoją paczkę do najbliższego paczkomatu.

Co można nadać EKOzwrotem?

Zbędne, ale sprawne przedmioty, którym chcesz dać drugie życie, zamiast wyrzucać je do kosza, mnożąc odpady. Mogą to być:

·       laptopy,

·       komputery,

·       tablety,

·       telefony,

·       tekstylia,

·       małe AGD,

·       książki,

·       radia,

·       sprzęt audio,

·       urządzenia video,

·       aparaty fotograficzne,

·       elektroniczne zabawki,

·       artykuły dziecięce,

·       elektronarzędzia,

·       obuwie,

·       drony,

·       sprzęt sportowy.

Główna nagroda, czyli 50 tys. zł trafi do instytucji, która zbierze największą liczbę punktów za EKOzwroty nadane w paczkomatach. Mamy więc o co walczyć! 😊

Obecna edycja programu Polska Stolica Recyklingu 2023 trwa do marca przyszłego roku, a EKOzwroty można nadawać do końca grudnia 2023 roku.

Więcej informacji: https://polskastolicarecyklingu.pl/.

Serdecznie wszystkich zachęcam do zaangażowania się w zbieranie punktów oraz udostępnianie kodu naszej szkoły (POZ2489) rodzinie, przyjaciołom oraz znajomym.

Magda Bielak

Skip to content