Samorząd Uczniowski ma wielką przyjemność podzielić się z całą społecznością szkolną radosną nowiną. Od 14 marca br. w naszej szkole zostaje otwarta Strefa Relaksu („strefa chillout’u”) składająca się z 8 puf fasolowych. Strefa ta na pewno będzie bardzo ważnym miejscem odpoczynku podczas przerw międzylekcyjnych. Uczniowie mogą tu uciąć sobie tzw. „power nap” – drzemkę, która zapewni bardzo korzystny zastrzyk energii  koniecznej do dalszej nauki.

Wierzymy, że będzie to również miejsce integracji z innymi uczniami oraz cyklicznych spotkań organizacyjnych Opiekunki SU wraz z innymi członkami SU, podczas których będą omawiane comiesięczne plany Samorządu.

Strefa Relaksu powstała z inicjatywy dwóch pomysłowych uczennic: Lidii Kazimierskiej i Małgorzaty Ambrożuk, które, podążając za światowymi trendami na zagospodarowanie przestrzeni, postanowiły przyczynić się do uatrakcyjnienia uczniom „19” czasu wolnego spędzanego w szkole. Projekt ten współfinansowała Rada Rodziców oraz Miasto Poznań w ramach VI edycji konkursu „Fundusz Samorządów Uczniowskich”, który jest elementem projektu „Polityka dla ludzi młodych Miasta Poznania na lata 2019-2025”.

Korzystanie ze Strefy Relaksu jest równoznaczne z pełną akceptacją regulaminu, który określa zasady przebywania w tym miejscu.

Monika Kieblesz wraz z SU

Skip to content