W poniedziałek 13.11.23 i we wtorek 14.11.23 klasy: 1 C i 1D wraz z p. Iwoną Ziółkowską gościły w Centrum Rozrywki MK BOWLING w Galerii MM w ramach zajęć alternatywnych z wychowania fizycznego. Celem wyjścia było nabycie przez uczniów nowych umiejętności oraz wiedzy z zakresu bowlingu.  Ta nowa dyscyplina sportowa cieszy się coraz większą popularnością wśród młodzieży.

Przed rozpoczęciem zmagań uczniowie zostali zapoznani z zasadami gry, aby wszystko przebiegało fair play. Kręgle to wymagająca gra, która uczy koncentracji, precyzji oraz pracy całego organizmu. Uczestnicy bardzo chętnie współzawodniczyli w zmaganiach, starali się strącić wszystkie kręgle, co przecież nie jest łatwe.

Bowling dał młodzieży wiele satysfakcji oraz był sposobnością do integracji, np. w trakcie udzielania sobie wzajemnych rad co do rzutu, wyboru kuli, itp. Zdrowa rywalizacja pozwoliła wyłonić mistrzów zmagań sportowych oraz wpłynęła na podniesienie sprawności fizycznej uczestników. Młodzież poparła taką formę przeprowadzenia zajęć, w czasie których nie zabrakło śmiechu, dobrej zabawy i rywalizacji. Polecamy każdemu.

 

Skip to content