„…człowiek nie jest istotą nadrzędną, ale jest częścią łańcucha życia i jeśli będę niszczyła inne formy życia, to w końcu zagłada czeka mnie samą…”

MIRA STANISŁAWSKA-MEYSZTOWICZ-

pomysłodawczyni Akcji Sprzątania Świata, którą zapoczątkowała w 1989 w Australii. Obecnie odbywa się w 130 krajach świata – ma na celu wpojenie dzieciom i młodzieży szacunku dla środowiska naturalnego. W ramach akcji w Polsce co roku zbiera śmieci ok. dwóch milionów wolontariuszy.

Niektórzy ludzie są dalszym ciągu nie świadomi i nie dociera do nich, ze ich działania mają wysoce destruktywny wpływ nie tylko na swoje życie i zdrowie ale także na całą planetę. Uczniowie naszego Technikum doskonale zobrazowali niszczycielskie działania takich ludzi w postaci autorskich kolaży ze zdjęciami.

Szanowne jury, w składzie: Pani Anna Wysocka, Pan Krzysztof Geddert oraz Pani Monika Kieblesz postanowiło wybrać i nagrodzić najciekawsze z nich.

Pierwsze miejsce zajęła Zofia Witkowska z klasy 3a, drugie miejsce zajął Mateusz Kulwicki z klasy 4a oraz trzecie miejsce zajął Bartosz Garba z klasy 2gd.

Nagrodami są bony podarunkowe do Empiku ufundowane przez Radę Rodziców.

Zapraszam do obejrzenia galerii zdjęć.

 

Organizator konkursu,

Monika Kieblesz

SU

Skip to content