W dniu 25.11.2022 r. klasa 4PC razem z nauczycielkami p. Iwoną Ziółkowską i p. Justyną Michalską zwiedziła Body Worlds & The Cycle of Life.

To wystawa anatomiczna pozwalająca na poznanie ludzkiego organizmu. Z różnych perspektyw – także ruchu, obejrzeliśmy uzyskane w procesie plastynacji modele ciał i narządów. Estetyczna prezentacja złożonej budowy i funkcji ciała w cyklu życia, stanowiła punkt wyjścia do ważnych i lubianych rozmów o zdrowiu. Animacje dotyczące profilaktyki wad postawy, zmian miażdżycowych, stanowisko pokazujące efekty dźwigania ciężaru z wykorzystaniem pracy nóg, czy instalacja z beczek obrazująca ilość krwi pompowanej przez serce w ciągu doby, to tylko niektóre, prócz plastynatów, ciekawe elementy wystawy.

Niektórzy z nas w interaktywnym lustrze anatomicznym sprawdzili, jak wyglądają „bez skóry”. Na koniec poznaliśmy sekrety długowieczności najstarszych ludzi na świecie. Wycieczkę zakończyliśmy spacerem na Stary Rynek.

Wycieczka do Body Worlds & The Cykle of Life Wycieczka do Body Worlds & The Cykle of Life Wycieczka do Body Worlds & The Cykle of Life Wycieczka do Body Worlds & The Cykle of Life Wycieczka do Body Worlds & The Cykle of Life

Skip to content