17  LUTY  –  ŚWIATOWY  DZIEŃ  KOTA

10. SZKOLNA ZBIÓRKA  KARMY  DLA  FUNDACJI  AGAPEANIMALI

W  dniach  od  18  do  25  lutego  w  szkole  odbędzie  się  po  raz  10.  zbiórka  karmy  dla  podopiecznych  „kociej”  fundacji  AGAPEANIMALI.

Fundacja  zajmuje  się  pokrzywdzonymi  i  porzuconymi  przez  człowieka  kotami  i  przygotowuje  je  do  adopcji  (wydania  za  darmo  w  ręce  nowych,  odpowiedzialnych  właścicieli)  –  poniżej  zdjęcia  dwóch  adoptowanych  z  tej  fundacji  kotek  –  szylkretowej  Tosi  (adopcja  z  2011  roku)  oraz  białej  Mani  (2014).  Fundacja  prowadzi  również  akcje  dokarmiania  wolno  żyjących  kotów  w  naszym  mieście  i  na  ten  cel  zostanie  przeznaczona  zebrana  karma.

Więcej  informacji  o  tegorocznej  zbiórce  oraz  o  pracy  fundacji –  w  gablocie  naprzeciwko  sali  A33

Krzysztof  Olszewski