„Zwischen Himmel und Erde”

… czyli Konkurs Pięknego Czytania „Lesen gehen…” 2019

W sobotę 23 XI 2019r. dwoje uczniów naszej szkoły, Martyna Wittke z kl. 2CA oraz Maksymilian Kujawiak z kl. 1GA, wzięło udział w konkursie pięknego czytania poezji niemieckiej. To już V edycja  konkursu  „Lesen gehen…”, który  włącza się do programu InterLese 2019 (organizowanego przez Friedrich-Bödecker-Kreis in Sachsen-Anhalt e.V.) oraz w III Międzynarodową Konferencję Poetycką.

Konkurs odbył się w Bibliotece Filologicznej NOVUM  UAM. Bardzo cieszy i napawa dumą, że uczniowie naszej szkoły również są uwrażliwieni na piękno języka literackiego oraz chętni do podnoszenia umiejętności czytania ze zrozumieniem, poprawnej wymowy oraz dykcji, a to wszystko w języku niemieckim.

W eliminacjach szkolnych wystartowało 9 uczniów, a Martyna i Maksymilian godnie rywalizowali w grupie 37 uczestników z Wielkopolski  prezentując wysoki poziom czytania oraz własnej interpretacji wybranych wierszy niemieckich autorów.  Martyna przeczytała wiersze „Meer” (Erich Fried) oraz „Der Stein” (Fredrik Vahle), Maksymilian zaprezentował „Deine Liebe ist mein Himmel” (Friedrich von Bodenstedt) oraz „Welt” (Eva Strittmatter). Wszystkie wiersze w tematyce „ Między niebem a ziemią…”

 

Ewa Jankowiak

Skip to content