„Można odejść na zawsze, by stale być blisko.”

ks. Jan Twardowski

Prawdą jest, że „w przemijaniu drzemie cały życia smak”. Niestety, „nic dwa razy się nie zdarza […], żaden dzień się nie powtórzy”, ale „umarłych wieczność dotąd trwa, dokąd pamięcią się im płaci”.

Dzień Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny skłaniają nas do refleksji nad wartością i kruchością ludzkiego życia. Spoglądamy wstecz, przywołując w pamięci sylwetki Zmarłych, cenne chwile, które razem przeżyliśmy – minione zdarzenia, rozmowy, wspólnie spędzony czas.

Kierowani szacunkiem i potrzebą serca, zapalmy znicz i otoczmy wdzięczną pamięcią zmarłych Nauczycieli, Pracowników i Uczniów naszej szkoły – tych, którzy pozostali w naszych wspomnieniach. W ten sposób okażemy Im swoją wdzięczność za wszelkie dobro, którym nas hojnie obdarowywali za życia: za przyjaźń i serdeczność, bezinteresowną pomoc i koleżeńskie wsparcie w potrzebie, szczerość i bezpośredniość, uśmiech i pogodę ducha, itp.

Pamięć o zmarłych pozwala współistnieć z tymi, którzy odeszli. Jeśli są w naszych sercach i wspomnieniach – to są nadal wśród nas. Tylko nieliczni pozostawiają po sobie pomnikowe dzieła, ale każdy z nas tworzy małą historię miejsca, w którym żyje, uczy się, czy pracuje.

Oni współtworzyli historię naszej szkoły i tak ich zapamiętamy.

 

Skip to content
Fatal error: Uncaught wfWAFStorageFileException: Unable to verify temporary file contents for atomic writing. in /home/platne/serwer39965/public_html/technikum/wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/storage/file.php:52 Stack trace: #0 /home/platne/serwer39965/public_html/technikum/wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/storage/file.php(659): wfWAFStorageFile::atomicFilePutContents('/home/platne/se...', '<?php exit('Acc...') #1 [internal function]: wfWAFStorageFile->saveConfig('livewaf') #2 {main} thrown in /home/platne/serwer39965/public_html/technikum/wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/storage/file.php on line 52