SZANOWNI PAŃSTWO!

 

„Nadczłowiekiem nie jest ten, kto dokonuje nadludzkich wyczynów, lecz ten, kto uczy się przekraczać własne granice, by stać się tym, kim naprawdę chce być”

 

Z pełną świadomością twierdzę, że powyższe słowa dotyczą Was, Drodzy Uczniowie, a także Waszych Rodziców i Nauczycieli. Proszę, oto mamy ostatni dzień nauki w roku szkolnym 2019/2020, który był bardzo nietypowy. Dla wielu z nas był to czas wyrzeczeń, zmartwień, ale także czas pozyskiwania zupełnie nowych umiejętności. Musieliśmy się na nowo zorganizować w rzeczywistości pandemii, nauczyć się żyć w zamknięciu czterech ścian bez zwykłych ludzkich kontaktów.

W innym trybie toczyło się również życie szkoły. Egzaminy maturalne przebiegały  w zmienionej formule, a nowe regulacje dostarczały nam dodatkowych obaw.

W tej niecodziennej rzeczywistości każdy z nas musiał wykazać maksimum dobrej woli, by podołać nowym wyzwaniom. Sprostaliśmy im i jestem przekonana, że jak nigdy wszyscy zasłużyliśmy na wspaniałe wakacje i urlopy.

Dziękuję zatem Uczniom za pracę i wysiłek związany z nią w tym nietypowym roku szkolnym.

Bardzo dziękuję Rodzicom. Wiem, że nie było łatwo samemu pracować zdalnie, zorganizować naukę dzieci w warunkach domowych i nie tracić przy tym głowy. Dziękuję Państwu za Waszą wyrozumiałość, zachęcanie młodzieży do nauki i za wszystkie przesyłane do nas e-maile, które pomagały nam lepiej organizować pracę szkoły w tym trudnym czasie.

Bardzo dziękuję Nauczycielom za zaangażowanie, z jakim mierzyli się z nową szkolną rzeczywistością. Dziękuję Wam za mobilizowanie uczniów do pracy,  ale też za dokształcanie się w zakresie metod i rozwiązań właściwych dla zdalnej edukacji.

Podziękowania należą się wychowawcom oraz pedagogowi i psychologowi szkolnemu. To Państwo staliście na pierwszej linii frontu, to dzięki Waszej motywacji, kreatywności i serdeczności wielu z naszych uczniów może powiedzieć: dałem radę, jestem w klasie programowo wyższej, opanowałem stres.

Dziękuję Pracownikom Biblioteki za ciekawe artykuły, za wyszukiwanie interesujących tematów i treści, poszerzanie horyzontów naszych uczniów.

Dziękuję wszystkim członkom naszej szkolnej społeczności.

Przed nami wakacje. Proszę pamiętać, że nadal mamy stan pandemii i tylko od naszego zachowania zależy, czy we wrześniu wrócimy do szkół, do normalnego trybu nauczania.

Życzę wszystkim Państwu dużo zdrowia, dobrego wypoczynku i pogody ducha.

 

Z poważaniem

Beata Lisińska

Dyrektor Technikum nr 19

Skip to content