Poznańskie Targi Książki 2019 odbędą się w dniach od 1–3 marca na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich. Ma to być miejsce spotkań najszerszego grona czytelników, miłośników dobrej literatury, z których każdy znajdzie tu dobrą i inspirującą lekturę – od książek dla dzieci i młodzieży, poprzez beletrystykę popularną wśród dorosłych, po ambitne wydawnictwa popularnonaukowe i naukowe. Targi chcą zachwycić nowościami MAŁYCH I DUŻYCH odbiorców.

Tradycyjnie już, w czasie targów odbędą się spotkania pisarzy, tłumaczy, ilustratorów, wydawców, księgarzy i bibliotekarzy, a także warsztaty, wystawy, prezentacje nowości wydawniczych, konkursy, itp. Np. Polskie Towarzystwo Wydawców Książek zaprasza do Salonu Ilustratorów, aby prezentować i promować polskich twórców ilustracji i grafiki książkowej. Poznańskim Targom Książki towarzyszyć będą Targi Edukacyjne. Tak więc, w dniach 1-3 marca 2019 r. cały Poznań żyje książką i edukacją!

Czytanie książek winno towarzyszyć nam na każdym etapie życia. Powszechne i niepodważalne jest przeświadczenie o pozytywnym wpływie czytania na kształtowanie osobowości człowieka. Książka potrafi zaspokajać pragnienia i potrzeby, zarówno emocjonalne jak i intelektualne w taki sposób, jak żadne inne środki przekazu.

„Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła.”
W. Szymborska

Skip to content