W dniu 07. czerwca2018 r. na terenie Zespołu Szkół Komunikacji przy ul. Fredry 13 miała miejsce dziesiąta, jubileuszowa edycja konkursu „OBRONA CYWILNA A BEZPIECZEŃSTWO”. Konkurs odbył się pod patronatem Wydziału Zarządzania Kryzysowego i Bezpieczeństwa UM Poznania, który jednocześnie był fundatorem nagród. W tym roku ta przeznaczona dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych Poznania impreza została wpisana w cykl konkursów i uroczystości organizowanych dla uczczenia 100 – ROCZNICY ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI i 100 – ROCZNICY WYBUCHU POWSTANIA WIELKOPOLSKIEGO.

W tej szczególnej edycji konkursu naszą szkołę reprezentowały trzy uczennice: Aleksandra Wojtkowiak z klasy II CA, Martyna Gapińska z klasy I CA i rezerwowa – Marta Różycka z klasy II IC.

Pierwszą część konkursu stanowił test pisemny. To jego wyniki wyłoniły finalistów, którzy w kolejnym etapie odpowiadali na pytania i dowodzili swych umiejętności, wykonując zadania praktyczne. Ola Wojtkowiak, która z naszej reprezentacji była najlepsza w teście, w etapie finałowym okazała się bezkonkurencyjna. Straciła zaledwie 0,5 pkt. i zdecydowanie ograła konkurencję.

Uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy i upominki, a zwycięzcy i finaliści zostali nagrodzeni podczas uroczystego zakończenia serii konkursów, które odbyło się w Zespole Szkół Handlowych  13 czerwca br.

Janusz Przybył

Skip to content