Z rzeczy świata tego zostaną tylko dwie,

Dwie tylko: poezja i dobroć … i więcej nic.”

C.K. Norwid

Listopad – to miesiąc skłaniający do zadumy, refleksji i skupienia, stwarzający niepowtarzalną aurę dla twórczości poetyckiej. I znów, jak niemal każdego roku od 40. lat, Poznań będzie gościł w dniach od 6 do 11 listopada 2017 r. poetów, uczestników 40. Międzynarodowego Listopada Poetyckiego.

Do Poznania przyjadą poeci z wielu krajów Europy i nie tylko,no i oczywiście z Polski. Na terenie Poznania i Wielkopolski,  w domach kultury i klubach, odbędą się spotkania autorskie, maratony poetyckie, koncerty poetycko-muzyczne, panele dyskusyjne oraz kiermasze. Odbywać się będą również liczne imprezy towarzyszące spotkaniom poetyckim. Organizatorem tego festiwalu poezji jest Związek Literatów Polskich Oddział w Poznaniu.

Listopady Poetyckie integrują i promują poetów, a równocześnie popularyzują najnowszą poezję. To listopadowe święto ma pomóc uświadomić uczestnikom festiwalu, jak ważna jest rola słowa poetyckiego, tej „krainy łagodności”, w kreowaniu ludzkich postaw, kształtowaniu wrażliwości człowieka i odkrywaniu tajemnic jego egzystencji.

Szczegółowy program imprez 40. Międzynarodowego Listopada Poetyckiego można znaleźć na stronie www. Związku Literatów Polskich Oddział w Poznaniu. Wśród wielu propozycji imprez otwartych, dostępnych dla miłośników poezji, każdy znajdzie coś dla siebie.

Skip to content