„Światełko dla Czerwca ’56 to projekt edukacyjny, którego celem jest godne upamiętnienie nieżyjących już osób związanych z wydarzeniami Poznańskiego Czerwca 1956 roku. Polega on na opiece nad mogiłami ofiar i nieżyjących już bohaterów tych wydarzeń – porządkowaniu grobów i zapalaniu zniczy przez młodzież szkolną, w trakcie obchodów kolejnych rocznic tego robotniczego buntu oraz z okazji Wszystkich Świętych. Biorą w nim udział nie tylko uczniowie ze szkół poznańskich, ale także młodzież z innych miast Polski, gdzie pochowani zostali uczestnicy Powstania Poznańskiego 1956 roku. Akcja ta ma na celu oddanie należnego hołdu uczestnikom Czerwca ’56 oraz ludziom, którzy angażowali się w utrwalanie i pielęgnowanie pamięci o wydarzeniach poznańskich.

Tegoroczna VII edycja akcji „Światełko dla Czerwca ’56 odbyła się w dniach od 21– 25 października. Młodzież naszej szkoły bierze już od kilku lat udział w kolejnych odsłonach tego ogólnoszkolnego projektu.  Opiekuje się grobami ofiar Czerwca ’56 na cmentarzu przy ul. Bluszczowej. Dnia 25 października uczniowie klasy 2TCA porządkowali mogiły wskazane przez organizatora projektu – Muzeum Powstania Poznańskiego – Czerwiec 1956.

„Umarłych wieczność dotąd trwa, dokąd pamięcią się im płaci.”