31 października w naszej szkole odbyło się święto Halloween. Święto to przybyło do nas z Ameryki i jest coraz bardziej popularne w Polsce, co jest naturalnym elementem mieszania się kultur na całym świecie. Celem imprezy było przybliżenie tradycji i kultury anglojęzycznego obszaru językowego oraz integracja uczniów całej szkoły.

Z całej szkoły przebrało się aż 170 uczniów! –  w tym 4 klasy przebrane w 100%, kl. 1g_ic, 3 ia_2, 4ca i 4tia_1. Otrzymali jako nagrodę wspólne wyjście z wychowawcą. Na dużej przerwie na łączniku odbył się konkurs na najlepsze przebranie. Komisja w składzie: Pani w-ce Dyrektor Maria Gogulska, Pan profesor Krzysztof Geddert oraz Pani profesor Anna Wysocka wybrała 3 najlepsze przebrania oraz 1 wyróżnienie.

 

Miejsce 1 – kl. 1gc – Sebastian Jarmuż przebrany za Japonkę

Miejsce 2 – kl. 1pb – Jakub Rurek przebrany za banana

Miejsce 3 – kl. 3ca – Klaudia Sobieska jako czarownica

Wyróżnienie za osobowość sceniczną – kl. 2ca Paweł Sznajder przebrany za czarownicę. Nagrodami były książki anglojęzyczne oraz vouchery do sklepiku szkolnego.

Nasi uczniowie również mieli okazję zaprezentować swoją twórczość poprzez kreatywnie wydrążone dynie. Wszyscy przebrani uczniowie wyglądali wspaniale i zachwycali pomysłowością.

 

Organizator,

Monika Kieblesz wraz z SU

Skip to content