W dniu 27 września 2018 roku wszyscy uczący się języka angielskiego i niemieckiego mogli pokazać swoje umiejętności podczas Dnia Języków Obcych.

Na czwartej godzinie lekcyjnej zgromadzeni w auli  podziwiali umiejętności z języka niemieckiego przedstawicieli wszystkich klas.

Klasy pierwsze wzięły udział w czytaniu parami ,, Zungenbrecher”. Zwyciężyli przedstawiciele kl. 1TiA.

Zwycięzcami wśród klas drugich, biorących udział w dyktandzie z języka niemieckiego zostali uczniowie klas 2TCA i 2D,wyróżniono również 3 uczniów z kl.2A.

Klasy trzecie próbowały swych sił w pisaniu wierszy ,,Elfchen”. Powstały w sumie 72 wiersze w języku niemieckim. Pierwsze miejsce zajęła uczennica kl. 3 TCA. Wyróżniono ponadto uczniów z klas 3A1,3A2,3B,3D.

Wśród klas czwartych biorących udział w ,,Quizie wiedzy o krajach niemieckojęzycznych” wygrała drużyna klasy 4A2.

Wszyscy zwycięzcy konkursów zostali nagrodzeni brawami widowni i nagrodami.

Piąta godzina lekcyjna należała do nauczycieli języka angielskiego, którzy przygotowali również liczne konkursy dla uczniów. Uczniowie pisali dyktando, test wiedzy o krajach anglojęzycznych, test gramatyczny oraz ciekawy konkurs wiedzy o języku w formie filmu , do którego zostały przygotowane pytania testowe.

Jednak prawdziwa kreatywność uczniów miała swój upust w postaci konkursu  muzycznego, gdzie prezentowali znane polskie piosenki  w wersji angielskiej .Hitem została piosenka klasy 2A. Przebojem  okazały się jednak krótkie filmiki  charakteryzujące klasy , z których można było dowiedzieć się czegoś o danej klasie. Wygrała klasa 3A2 a wyróżnienie otrzymała klasa 4A1.

Wszyscy nauczyciele języków obcych Technikum nr 19 dziękują uczniom , którzy zaangażowali się w to przedsięwzięcie jakim był Dzień Języków Obcych .

Anna Wysocka ,Teresa Kaczmarek