Bardzo aktywnie środowe popołudnie (8 marca) spędzili uczniowie klasy 1 CA. Razem z panią Lilianą Krzyżostaniak udali się na zajęcia alternatywne z wychowania fizycznego do Pure Jatomi Fitness.

To bardzo nowoczesny klub, w którym każdy znajdzie coś dla siebie. Nasi uczniowie mogli przetestować ergometry wioślarskie, spróbować ćwiczeń CARDIO na bieżni i orbitreku.

Dla wymagających był przygotowany TRX czyli trening w zawieszeniu wykorzystujący masę ciała osoby ćwiczącej. Jednak najwięcej potu nasi dzielni sportowcy wylali ćwicząc na trampolinach w rytm muzyki.

Poza tym chętni mogli zbadać komponenty swojego ciała na urządzeniu zwanym Tanita. Wynik można było zinterpretować pod względem nawodnienia organizmu, wieku metabolicznego, ilości masy mięśniowej i co najważniejsze ilości tkanki tłuszczowej.

Szczególne podziękowania dla p. Iwony Ziółkowskiej za pomoc w organizacji i atrakcyjne przeprowadzenie zajęć.

Liliana Krzyżostaniak