Tegoroczna „Zielona Szkoła” odbyła się w Międzygórzu i Kotlinie Kłodzkiej w dniach 26-29 września 2017r.. W ramach Szkoły wyjechało 12 uczniów z klas 1IA oraz 2CA w ramach Klubu Turystyczno – Ekologicznego pod opieką Prof. Anny Płuciennik i Janusza Przybyła.

Przebywaliśmy w restauracji „Złoty Róg” i jej pokojach gościnnych.

Podczas wyjazdu uczniowie odwiedzili twierdzę z labiryntami, starówkę z zabytkowym rynkiem, ratuszem, gotyckim mostem i kościołem oo.Franciszkanów w Kłodzku. Poznali Międzygórze, historię, zabudowę oraz różne typy/style architektury drewnianej.

Dotarli nad zaporę i biornik przeciwpowodziowy, górę Igliczną z Sanktuarium MB Śnieżnej i schroniskiem turystycznym. Poznali starą bazę „Zielonej Szkoły” – Schronisko Agroturystyczne „Stodoła”, „Ogród Bajek” i rezerwat „Wodospad Wilczki im. Żeromskiego”.

Zwiedzili „Jaskinię Niedźwiedzią”, poznali formy naciekowe i zjawiska krasowe, które doprowadziły do jej powstania.

Na zakończenie odwiedziliśmy Bystrzycę Kłodzką z średniowiecznym pręgierzem basztą Wodną, kościołem Św. Michała Archanioła i „Muzeum Filumenistyczne”.

Pogoda jak na zamówienie, poprawiła się na czas wyjazdu, pozwalając zrealizować najciekawsze wycieczki, lekcje i zadania.

Uczestnicy godnie i kulturalnie reprezentowali szkołę.

Zapraszamy do udziału w Rajdzie P.E. Strzeleckiego i następnych imprezach w ramach KTE.

Opiekun KTE „CHEMIK”

Janusz Przybył