W terminie 5/6.11.2017r.odbył się wyjazd integracyjny w którym uczestniczyło 22 uczniów pod opieką wychowawców Prof. Janusza Przybyła i Pani Prof. Małgorzaty Nowak.

Po przejeździe pociągiem do Środy Wlkp. i „Ciuchcią” – wąskotorową kolejką do Zaniemyśla

odbyła się lekcja w Izbie Pamięci Stowarzyszenia „Ziemia Zaniemyska” prowadzona przez Panią Prezes Henrykę Noetzel za co serdecznie dziękujemy. Na nocleg przyjęło nas Szkolne Schronisko Młodzieżowe PTSM znajdujące się przy Szkole Podstawowej.

Po obiadku udaliśmy się na spacer wokół Jeziora Raczyńskiego z widokiem na Wyspą Edwarda Samej wyspy Edwarda (od Edwarda Raczyńskiego) nie udało się odwiedzić, gdyż trzy dni wcześniej zamknięty został pomost i unieruchomiony prom. Wieczór bogaty był w gry i zabawy integracyjne, m.in. „Wspólne drzewko”, „Drabina decyzyjna”, Quizzzz o Zaniemyślu i okolicy, „Moja ulubiona postać z bajek” oraz tradycyjne zajęcia w podgrupach.

Drugi dzień to wyprawa nad jeziora Małe Jeziory i Łękno. Bogatą w widoki trasą dotarliśmy do „DZIADZIUSIA” i innych pomnikowych dębów, starego grodziska i alei grabowej.             Przejazd autobusem do Poznania zakończył imprezę.

Dziękujemy Pani Małgorzacie Nowak, że zechciała z nami pojechać i za świetną, harcerską organizację czasu.

Kierownik grupy – Janusz Przybył