Tegoroczne ,,Otrzęsiny klas pierwszych” odbyły się w bardzo nietypowym miejscu, jak na tego typu wydarzenie szkolne. 2 i 5 października br. klasy pierwsze wyjechały do Dymaczewa Starego koło Mosiny, aby zintegrować się, lepiej poznać i pobyć z kolegami i wychowawcami (p. M.Tomaszewska, p. H.Ciesielska , p. J.Werner- Jeździkowska ,p. M. Kieblesz) w innym otoczeniu niż mury szkoły.

,,Otrzęsiny” odbyły się w ,,Art Zagrodzie”. Młodzież miała okazję sprawdzić swoje zdolności manualne w stolarni oraz w pracowni plastycznej , gdzie powstawały prace typu dzwoneczki , smoki lub kubeczki z masy solnej. Aby osłodzić sobie ten i tak fajny dzień młodzież uczyła się, jak przygotować ciasto na drożdżówki i chałki z ciasta drożdżowego. Wszystkie wypieki zostały zjedzone co do jednego. Na koniec, była jeszcze jedna atrakcja, pieczenie kiełbasek przy ognisku. Po dobrym nastroju uczniów w autokarze, który zabrał nas pod szkołę, wnioskujemy, że wszyscy byli zadowoleni, wypoczęci i z pewnością poznali się lepiej.

Anna Wysocka