W dniach 11-12 września 2017 uczniowie klas IV (nasi przyszli maturzyści 2018) uczestniczyli w ,,Salonie Maturzystów” na Politechnice Poznańskiej.

Instytucja ta gościła przyszłych abiturientów chcąc ułatwić im decyzje w wyborze studiów, a także do jakich przedmiotów powinni przystąpić na poziomie rozszerzonym, aby móc studiować na wybranych przez siebie uczelniach. Oprócz stanowisk uczelni polskich, uczniowie mogli rozeznać się w możliwości studiowania również poza granicami Polski tj. w Wielkiej Brytanii czy Holandii.

Również Okręgowa Komisja Egzaminacyjna pomagała w tych wyborach zapraszając swoich reprezentantów i wyjaśniając uczniom klas czwartych jak wygląda matura z przedmiotów podstawowych ale i przedmiotów rozszerzonych. Duże powodzenie cieszyło się spotkanie z najlepszym nauczycielem matematyki w roku 2008, który przedstawił uczniom przydatne wskazówki jak uczyć się matematyki efektywnie a zarazem bez większego stresu. ,,Salon Maturzystów ” oferował uczniom również rozeznanie jak wyglądają sale wykładowe i cała infrastruktura tego miejsca. Ten, kto z uczniów chciał poczuć się choć przez chwilę ,,przyszłym kandydatem ” na studenta Politechniki i innych uczelni mógł uczestniczyć w spotkaniach od godziny 8:30 do 15.

Zachęcam, aby uczestniczyć w tego typu spotkaniach, bo wiem ,że mając osiemnaście/ dziewiętnaście lat, nie każdy wie, czego chce od życia. Często też nie wierzy w swoje możliwości. A prawda jest tylko jedna: jest czas na naukę i jest czas na zabawę.

Jednak te ostatnie 8 miesięcy do matury powinny być spożytkowane na eksploracje świata nauki, który oferuje wiedzę, nowe doznania i miłe zaskoczenie:

Eureka!

Anna Wysocka