Uczniowie Technikum nr 19 im. Marszałka J. Piłsudskiego  12 października 2017r uczestniczyli  w Rogalinie  w lekcji historii z Wojewodą Wielkopolskim pt.

„ Wielkopolskie ziemiaństwo i jego rola w XIX i XX w.”

Lekcja odbyła się oddziale Muzeum Narodowego w Poznaniu w pałacu w Rogalinie. Po krótkim spotkaniu  z Wojewodą Wielkopolskim w sali galerii przed obrazem Jana Matejki „Joanna d’Arc

Uczniowie  klas : 4 A i 4 GRY Technikum nr 19 im. Marszałka J .Piłsudskiego z Wojewodą Wielkopolskim Zbigniewem Hoffmannem i  Wielkopolskim Kuratorem Oświaty Elżbietą Leszczyńską

Uczestnicy zwiedzali rogaliński pałac rodziny Raczyńskich ,po zwiedzeniu wysłuchali wykładu   dr Agnieszki Łuczak z Instytutu Pamięci Narodowej w Poznaniu nt. Wielkopolskiego ziemiaństwa  w tym właściciela Rogalina Edwarda Raczyńskiego .