W dniu 1 grudnia br. uczniowie klasy 4A ćwiczyli w niezwykłej powtórce – „Warsztaty Rachunkowe” z udziałem nauczycieli akademickich Wydziału Chemii UAM. Nadzieją  jest, że warsztaty będą przydatne  w przygotowaniu zawodowym i maturalnym.

Do tej pory braliśmy udział w „VI AKADEMIA PROJEKTÓW CHEMICZNYCH” w piątek 27 października w VIII Liceum Ogólnokształcącym im. Adama Mickiewicza pod patronatem Wydziału Chemii UAM. Tematem spotkania o charakterze międzyszkolnego konkursu na najlepsze sprawozdanie z pracy badawczej uczniów były „Kleje i spoiwa”.

Niezwykle interesująca była  inauguracja Klas Akademickich 08. 11. 2017 , którą uświetniły dwa wspaniałe wykłady, które wygłosili prof. dr hab. Bogumił Brycki dotyczy współistnienia  ludzi z drobnoustrojami „Makroproblem z mikroświatem” oraz „Burzliwa historia pierwiastków chemicznych – od Wielkiego Wybuchu do gwiazd supernowych”, który wygłosi dr hab. Mariusz Pietrowski.

Z nadzieją na dalsze ciekawe i pouczające zdarzenia

Janusz Przybył