Iść za marzeniem…

Pan Aleksander Doba – polski podróżnik, który trzykrotnie samotnie przepłynął kajakiem Ocean Atlantycki, dzięki czemu zdobył rozgłos na całym świecie.
Jest absolwentem naszej szkoły – Technikum Mechanicznego nr 1, rocznik 1965/1966. Gościł w szkole 19.10.2017 r. i spotkał się z uczniami.

Opowiadał o swoich życiowych pasjach, niezwykłych wydarzeniach
i kryzysowych sytuacjach, szczególnie w czasie ostatniej wyprawy z Ameryki Północnej do Europy. Przyznał z pokorą, że łatwo nie było.

Nie namawiał nikogo do wyprawy przez ocean, ale starał się przekonać zgromadzonych, aby podążali za swoimi marzeniami. Przekonywał, że w życiu nie wolno się nudzić, należy żyć aktywnie. Można wiele osiągnąć, tylko trzeba ciekawie planować swoją przyszłość, mieć ambitne plany i realizować je, mimo przeciwności.