Aktywny styczeń w JATOMI FITNESS

Bardzo pożytecznie i aktywnie spędzali styczniowe popołudnia uczniowie klas: 1 ID, 1CA i 2 IA 2, którzy 19, 23 oraz 30 stycznia pod opieką państwa Liliany i Marka Krzyżostaniaków uczestniczyli w zajęciach alternatywnych z wychowania fizycznego. Jatomi to nowoczesny klub, w którym każdy znajdzie coś dla siebie. Nasi uczniowie mogli przetestować ergometry wioślarskie, spróbować ćwiczeń CARDIO na bieżni i orbitreku. Wiele radości dały również grupowe ćwiczenia ogólnorozwojowe z piłkami. Jednak najwięcej potu nasi dzielni sportowcy wylali ćwicząc SPINNING czyli jazdę na rowerze stacjonarnym w rytm muzyki ze stopniowym zwiększaniem obciążenia. Poza tymi atrakcjami, chętni mogli zbadać komponenty swojego ciała na urządzeniu zwanym Tanita. Wynik można było zinterpretować pod względem nawodnienia organizmu, wieku metabolicznego, ilości masy mięśniowej i co najważniejsze ilości tkanki tłuszczowej.

Szczególne podziękowania kierujemy pod adresem p. Iwony Ziółkowskiej za pomoc w organizacji oraz atrakcyjne przeprowadzenie zajęć.

Na koniec jeszcze jedna uwaga dotycząca ruchu i aktywności fizycznej. Pamiętajcie, że: „CZYM SKORUPKA ZA MŁODU NASIĄKNIE, TYM………”

Liliana i Marek Krzyżostaniak

Koniecznie zobaczcie zdjęcia.